неділю, 22 листопада 2015 р.

Конкурс "Учитель року" на базі 4-Б класу проводить вчитель Семенко І.В.Літературне читання Н.Забіла"Старовинне місто"
Урок з основ здоров'я "Щоб мати міцні зуби"4-Б клас б
День Толерантності 4-Б клас в дитячій бібліотеці
Конкурс"Благослови мати"
Урок РЗМ в 4-Б класі "Шкідливість куріння"

понеділок, 10 серпня 2015 р.

Урок з предмета «Я у світі» 3-й клас Тема: Головне чудо світу


Тема: Головне чудо світу
Мета: Закріпити знання учнів з  предмета «Я у світі»з вивчених тем;  викликати інтерес до вивчення нового предмета; допомогти учням усвідомити тему уроку, зокрема чому людину називають головним чудом світу; закріпити ці поняття; розвивати пізнавальні здібності учнів, уяву, увагу, мислення; виховувати любов до праці, бажання приносити користь суспільству, культуру поведінки в суспільстві.
Обладнання: презентація до уроку, підручник, «Я у світі» (авт. О.В.Тагліна, Г.Ж.Іванова),  ілюстрації «семи чудес світу», «семи чудес України», таблиці-опори ключових понять уроку, записи на дошці, картки із словами для роботи в групах, тлумачний словник школяра, «чарівна скринька», дзеркальце, блокнот «Радість»

Хід уроку

I.Організація класу
1. У нашім класі друзі всі:
І я , І ти , і ми , і ви. Ми одна сім *я.
2.Блокнот»Радості»
3.Розподіл на групи
1 гр. Від А до Д;
2 гр-Від З до Н;
3 гр-від О до Щ.
Назви команд:Відгадати назву своєї команди:»Все знати-«Всезнайки», ?-«Чомучки», Сова-Розумники, Вибір капітанів команд
Побажання від кожного учня на урок (Антоненко- активнасті…..)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1.Виконання завдання »Розташуй і прочитай»
-Розташуй букви в такій послідовності , у якій ідуть дні тижня.( Я у
світі)
-Що означає цей вислів?(Наш навчальний предмет називається «Я у світі»)
2..Робота з прислів*ям.
Прочитайте вислів, розташувавши слова в такій послідовності, у якій ідуть місяці починаючи з січня.(Нова книга- новий друг)
-Поясніть значення вислову»Нова книга- новий друг»
 - У цьому навчальному році ми разом  вивчаємо новий курс «Я у світі», головною метою якого є формування особистості, її громадянської культури.
3. Презентація групами  підручника «Я у світі» за планом
1 гр. В 3 кл ми почали вивчати новий предмет «Я у світі». Допомагає нам у цьому підручник «Я у світі» для 3класу. Автори О.В. Талгіна, Г.Ж.Іванова, Підручник виданий у2013р у м. Харкові.На обкладинці зображені діти, та навколишній світ-цікавий та неповторний. Підручник новий, тому потрібно його  берегти.
2 гр.У підручнику є ілюстрації, правила, таблиці,знаки, схеми та умовні позначки, які допомагають нам у виконанні завдань. Наприклад буква Я у вигляді кумедного чоловічка заміняє термін»Початок уроку», Нова тема позначається знаком параграф , їх тут 35- це 35 уроків.Нумерація сторінок розміщена в правому нижньом кутку сторінки.
3 гр.Ця книга- підручник. Вона щодня буде» під рукою» і допомагатиме  нам пізнавати  навколишній світ, інших людей ,а головне самого себе.Мудрі люди кажуть»Нова книга-це мудрий друг». Я бажаю , щоб для кожного вона стала таким другом.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Асоціативний кущ
-Що означає слово чудо?(Робота в групах)
ІV. Повідомлення теми і завдань уроку.
V. Робота над темою і завданнями уроку.
1.-Як пов*язане число 7 з нашим уроком?
 «Чудо», «сім чудес світу», «сім чудес України».
Чудо – те, що гідне великого подиву, незвичайне, дивовижне.
«Сім чудес світу» – це незвичайні, дивовижні, прославлені споруди, які ще в сиву давнину вигадали і побудували люди в різних країнах.
2.До них належать:
- єгипетські піраміди;
- висячі сади Семіраміди;
- храм Артеміди;
- гігантська статуя Зевса;
- Галікарнаський мавзолей;
- Статуя Колоса Родоського;
- Александрійський маяк.
До наших часів збереглася лише давньоєгипетська піраміда Хеопса.
3.Групова робота
1гр. Розповідають про  храм Артеміди в Ефесі
2гр.Про Статую Зевса Олімпійського
3гр.Про Єгипетські піраміди
4.Ми, українці, з гордістю пишаємося « 7чудесами України». До них належать:
- заповідник «Кам’янець»;
- Києво-Печерська лавра;
- Софія Київська;
- парк Софіївка;
- Херсонес Таврійський;
- Хотинська фортеця;
- Хортиця.
5. Вправа «Хто у скринці?»
- Погляньте у скриньку і одразу не озвучуйте кого ви там побачите, хто є найголовнішим чудом світу. (Вчитель проходить рядами із скринькою, учні поглядають).
- Хто був у скриньці,Максиме? (я) і т.д.
- Кожен із вас – унікальна і неповторна особистість.
-Що означає слово «особистість»?
Особистість – людина, з її культурою , особливостями характеру, поведінки; індивідуальність, особа.
Отже, під поняттям «я» ми розуміємо: громадянин, хлопчик або дівчинка, особистість, частинка природи, дитина, людина, учень, українець або українка та ін.
Запам’ятайте! Людина є найголовнішим чудом світу. Чому?
Завдання для груп .Описати одного із членів вашої групи не називаючи імені, а суперники повинні відгадати за описом учасника вашої команди. На виконання роботи дається 1 хвилина.
6. Завдання» Дуель»
- Прочитайте думку Володимира Мономаха та  думку Володимира Вернадського.
- Чи вважає Володимир Вернадський людину головним чудом світу й частиною природи?
- Порівняйте думки про людину цих двох відомих людей. Чим вони схожі? Чим відрізняються?
1 гр. Ми стверджуємо,що Володимир Мономах і Володимир Вернадський вважали людину частиною природи.Володимир Мономах відзначав,що всі люди одинакові  й різні.
2гр. Володимир Вернадський вважав, шо  силою свого розуму та праці людина здатна  перетворювати природу . Але людина сама це зробити не може, тому люди працюють разом.
3 гр. Усі люди разом складають суспільство. Володимир Вернадський говорив, що людина є частиною природи і частиною суспільства.
-Вірно діти.Людину вважають найголовнішим чудом світу, тому що завдяки силі її розуму, праці, вона здатна перетворювати природу, творити дива.
7. Відомі люди (Григорій Сковорода-філософ, учитель,письменник, музикант, знав кілька іноземних і давніх мов;Василь Стус відомий український поет; Леонардо да Вінчі італійсьий вчений і митець;В.О.Сухомлинським вчитель, письменник)
-Ілля Юхимович Рєпін- видатний художник, знаний на весь світ.
8.Завдання. Розказати за малюнками, як він розвивав свої художні здібності
1гр.Ще змалечку Ілля любив малювати: розмальовував писанки. Потім  він написав безліч портретів рідних і знайомих, брав участь у розписі церкви, малював ікони.
2 гр.У Рєпіна була одна мрія-навчатися у Петербурзі в Академії мистецтв.Він витратив багато сил, щоб вирватися з бідності й виробити право навчатися далі.Він успішно склав іспити в Академію мистецтв. Працьовитість і мрія про отримання хорошої освіти зробили його зразковим студентом.
3 гр.Репін став всесвітньо відомим художником, бо багато працював.З усіх його картин виділяється своєю колоритністю полотно  »Запоріжці пишуть листа турецькому султату»,Запоріжці зображені веселими з гордим почуттям незалежності.Рєпін розумів запоріжців як згуртовану, дружну, братську громаду.
9.Розвиваємо пам *ять
-До здібностей, які допомагають у навчанні, належать пам*ять і увага.
Тренер і той хто буде тренувати пам*ять(по два учасника)
Слова для запам*ятовування:
1гр.Урок, водоспад,будинок, сміх,ключ, весна, альбом, зебра.
2гр.Гра, пластилін, метелик, корабель,кулька, книжка, сонце,повінь.
3 гр.Дружба,людина, зозуля, м*яч,морква, чашка, лампа,ромашка.
10.Бліцтурнір
*Жива істота,яка наділена мовленням, мисленням,а також здібність вчитися, творити.(Людина)
*Зовнішній вигляд людини(Зовнішність)
*Те, чого бажано і необхідно досягати(Мети)
*Досягнення поставленої мети (Успіх)
*Вони виявляються в поведінці людини, у її вчинках(Риси характеру)
*Чесність, доброта, щедрість, працьовитість, доброзичливість- це(Риси характеру)
*Група людей, що проживають спільно та мають взаємні права і обов*язки(Сім*я або роджина)
*Найвища наука життя –мудрість, а найвища мудрість- бути добрим» Чії це слова(Григорій Тютюнник)
*Як називають того,хто не сміється з твоїх помилок або невдач, подасть руку допомоги, з ким завжди цікаво(Справжній друг)
*Хто є автором цих рядків -Чому ж ви прибрали камінь, дідусю?-Бо я-людина,(В.Сухомлинський)
*По одягу людину зустрічають, а по  чому випроваджують?(По уму)
*Де виникли перші школи?(Давній Греції ТА Давньому Єгипті)
VІІ. Узагальнення і систематизація знань учнів.
ІX. Підсумок уроку.
- Кого і чому називають головним чудом світу?
X. Домашнє завдання Взяти інтерв*ю в однокласників і написати статтю про їх досягнення