суботу, 9 січня 2016 р.

урок з правил дорожнього руху 4-Б клас

  Тема:Урок-турнір з правил дорожнього руху »Обережно на дорозі» Мета:Закріплення знань учнів з правил вуличного руху; довести до відома дітей важливість вивчення правил вуличного руху;попередження дорожньо- транспортного травматизму;збагачувати словниковий запас слів учнів;виховувати культуру і дисциплінованість школярів на дорозі. Обладнання: малюнки дорожніх знаків, сюжетні малюнки, кольорові житони, макет світлофора, листки із завданнями, таблички з номерами, слайди. Хід уроку I) Організаційний момент II)Мотивація навчальної діяльності III) Оголошення теми і завдань уроку Найдорожчий скарб людини-це її власне життя і здоров я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров я, а навіть і життя. Це буває тоді, коли людина не дотримується, або не знає знаків вулиці. Але я впевнена,що мої учні знають правила вуличного руху і їх дотримуються. Тому ми сьогодні проведемо урок-турнір знавців правила вуличного руху. Змагатимуться три команди:»Зелений», «Жовтий» та «Червоний». Судитимуть цей турнір бібліотекар Тамара Борисівна та вчитель інформатики Наталія Анатоліївна. IV) Основна частина Перший конкурс привітання і представлення команд. Другий конкурс »Розминка» 1. Як називається паличка, що керує дорожнім рухом? 2.Що виконує роль букв у дорожній абетці? 3.Як називається місце перетину двох доріг? 4.Як називається пішохідний місток над дорогою? 5.Як потрібно обходити автобус? 6.Якщо немає тротуару, де може рухатися пішохід? 7. Як називається осьова лінія дороги? 8.Які права має пішохід? Третій конкурс »Історія дорожніх знаків» Четвертий конкурс »Дорожні знаки» Вчитель задає запитання а діти показують знаки. 1.Знаки у червоному трикутнику(Попередження) 2. Знаки у червоному колі (Що забороняють) 3.Знаки у синьому колі (Що наказують) 4. Знаки у синьому квадраті (Інформаційно-вказівні) 5.Знаки у синьому прямокутнику (Знаки сервісу) Завдання для команд:Гра «Склади знаки» П’ятий конкурс »Літературний» Проблема безпеки дорожнього руху настільки серйозна, що навіть поети присвячують їй вірші. Хто з вас знає такі вірші? Шостий конкурс «Дешифрувальники» Команди отримують листки із завданням. Завдання:Закреслити із даного ряду букви ЮБДУ. ДЮСБВДЮІЮБТЮЮДУЛББОДФЮДОЮР (Світлофор) Сьомий конкурс «Хто швидше» По чотири учасники від команди. Діти піднімають таблички з вірними номерами (1,2,3,4) 1.Пішохід має право:1)Переходити вулицю;2)Йти по тротуару;3)Грати на проїжджій частині;4) Стояти на зупинці. 2.Біля школи виставляють знак:1)Пішохідний перехід;2)Діти;3)Підземний перехід;4)Зебра 3.Рухатися дорогою в сільській місцевості можна:1) Лівою стороною;2)Правою стороною; 3)І лівою і правою. 4.При переході вулиці спочатку треба подивитися: 1)Праворуч;2) Ліворуч; 3)У бік транспортного засобу, що наближається.4) В обидві сторони зразу. 5.Пішохідний місток це: 1)Естакада;2)Підземний перехід; 3)Магістралі над вулицею. Восьмий конкурс »Хто на чому» Діти пишуть відповіді на листках 1) На чому їхав Ємеля до царя? 2) Який улюблений вид транспорту кота Леопольда ? 3) На чому катався Кай ? 4) На чому літав барон Мюнхаузен? 5) На якому транспортному засобі рухалися Бременські музиканти? 6) Транспортний засіб листоноші Пєчкіна? Дев’ятий конкурс »Поясни ситуацію»(Для капітанів команд) 1.Йдучи по тротуару, бачиш,що з найближчого двору викотився м’яч. Що ти повинен зробити?(Затримати того,хто біжить за м’ячем.) 2.Яким машинам дозволяється їхати на червоне світло?(Пожежній, швидкій допомозі, міліції) 3.Якщо горить зелений сигнал світлофора, а в цей час наближається транспортний засіб. Що подає спеціальний звуковий сигнал, як бути пішоходам. VI Підсумок уроку. Підбиття підсумків турніру. Нагородження переможців. Для всіх учасників турніру роздаються пам’ятки для пішоходів. Пам’ятки 1.Ходити тротуарами та пішохідними доріжками, тримаючись правої сторони. 2. Перед тим як переходити через дорогу, вулицю, зупинися та приготуйся до переходу. 3.Іти ,а не бігти через дорогу. 4. Стримувати тих дітей,які своєю недисциплінованою поведінкою створюють аварійні ситуації на дорозі. 5.Ми-пішоходи і повинні бути дисциплінованими. Знати правила вуличного руху. Скажемо дружно :»Ми знаємо Правила вуличного руху,як таблицю множення»

Україна-єдина країна

Підготувала вчитель Капустинська Т.В. Тема: Україна-ЄДИНА КРАЇНА.(4-Б клас) Мета: формувати в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави. Формувати відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу; формувати готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни; виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну. Обладнання: плакат «Україна – єдина країна», великі кольорові букви слова «Україна», плакати з назвами областей, різнокольорова крейда, картинки з красивими видами України, історичними місцями, мультимедійна презентація. Хід уроку Вишита колоссям і калиною, Вигойдана співом солов’я, Зветься величаво – Україною, Земле зачарована моя. І. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку. Вчитель. Дорогі діти, ви стали на цілий рік старші і сьогодні знову прийшли у свій клас, зустрілися з друзями, то ж помандруємо у світлу і чарівну країну, де здобувають нові знання, вчаться вчитися, жити і дружити. Давайте привітаємо один одного в рідній школі з днем Знань веселою піснею. (Учні дивляться кліп з піснею про Україну). Вчитель. - Ви прослухали пісню. Про що говориться в ній? ІІ. Актуалізація опорних знань. 1.«Криголам». Букви розташовані по колу, як вінок, слова записуються, ніби стрічки до вінка різнокольоровою крейдою. У – унікальна К – красива Р – рідна А – активна Ї [й] – єдина Н – найкраща А - артистична 2.Слухання вірша. УКРАЇНІ Україно, Ти - сонце весняне, Моя рідна, моя золота... Твої древні задумані храми, Старовинні чудесні міста – Ніби в казці, де час зупинився, Щоб усе, що було, пригадати: Тихі співи і танці вогнисті, Щебетання в садку біля хати, І тумани, і роси краплисті, І героїв славетних життя, - І мале босоноге дитя, Що біжить радо з піснею в поле І сміється, хоч ніженьки коле!.. Я. Черняк 3.«Ланцюг асоціацій» -Що для вас Україна? Що уявляєте промовляючи слово Україна? - Дякую вам за участь. Ви вже багато знаєте про Україну. - А скажіть, скільки областей має наша держава? 4.Робота з картою України Гра.»Склади пазл «Моя Україна». -Зараз запрошую з кожної команди по три учасника, щоб спільно скласти карту України. -Решта учнів мають згадати назви областей .(працюють групами записуючи назви областей) (учні виконують завдання під супровід пісні «Лиш у нас на Україні») Погляньте на карту України — це карта нашої Батьківщини. В кожному її куточку живуть родини, батьки і діти, бабусі і дідусі у своїх власних будинках або в багатоповерхівках, в селі чи в місті, але всі ми живемо в одній державі — в Україні, яка і є для всіх нас спільним домом, єдиною країною. Україна — це єдина країна для народу України. Слайд (Україна) -Яка для кожного з нас Україна? Про це ми дізнаємося, йдучи стежинами вірша.(на партах – слова: світі, джерельця, глибокі, сучасні, весела, чудова, Україна, любити, держава, відкрила, єдина. Діти підбирають слова до вірша.) -Знайдіть вірне слово, щоб продовжити вірш. Слайд Ось небо блакитне i сонце в зенiтi! Моя Україна - найкраща у ... ! ( світі). Слайд Моя Україна - це ліс і озерця. Безмежні степи i чарiвнi ... . ( джерельця) Слайд Красиві пейзажі i гори високі, маленькі струмочки i ріки ... . ( глибокі) 5.Гра “Відгадай” Найбільші ріки та озера України. 6Показати назви річок та озер на карті. - Які ви ще знаєте назви рік та озерУкраїни ? Слайд Міста старовинні i замки прекрасні. Великі будови і наші, … . ( сучасні). 6.Гра “Відгай назву міста” ЇИКВ КИЇВ ВЬЛВІ ЛЬВІВ ВАРХІК ХАРКІВ -Які ще міста України ви знаєте? Слайд Сади чарiвнi, мальовничиї села. Моя Україна - це пісня ... . (весела) Слайд Це щира, багата, як світ, її мова, крилата, така мелодійна, ... . (чудова) -Так, ми живемо з цілим світом у дружбі та мирі. І в нас, в Україні, живуть не лише самі українці, хоч їх переважна більшість. Поруч з нами вільно і щасливо проживають представники інших національностей: росіяни, білоруси, татари, узбеки, поляки, чехи та багато інших. В нашому селищі проживають також представники багатьох національностей . В школах Петрового навчаються росіяни, молдовани, білоруси…. Так, у нашому 3-б класі, є учні різних національностей(.Новик В., Мерва С. )Цього навчального року до нашої школи приїхали дітки з Донецької області, щоб продовжити навчання, поки на їхній території іде війна. Ми повинні проявити повагу, любов до них, допомагати їм у навчанні. Щоб ці дітки відчували себе , як вдома. Тому, що всі ми є народом України, ми живемо у спільному домі. Нам усім вистачає місця і ніхто не робить різниці між людьми за національними ознаками, тут всі рівні в своїх правах. Кожній людині відкритий простір для праці, навчання, творчості, відпочинку. Живи, трудись, навчайся, займайся улюбленою справою — ти живеш у вільній і незалежній державі, в чарівному куточку планети — в Україні. Люди різних національностей мають право знати свою рідну мову, між собою нею розмовляти, читати книжки, вивчати її в своїх школах, але для всіх людей в Україні є обов’язковою державна українська мова. Так у всьому світі заведено: людина, живучи в певній країні, повинна обов’язково знати мову цієї держави, щоб розуміти, що діється навколо, про що говорять і пишуть. Ось і ми з вами повинні дуже добре знати свою державну мову, бо для українців ця мова рідна, близька і дорога серцю, тому треба підносити її до вершин, гордитися нею, бо вона не тільки державна, а ще й дуже красива, багата, мелодійна, чарівна, як і душа українського народу. Слайд Її обереги - верба i калина. Найкраща у свiтi - моя … . (Україна) Слайд Бо нам найрiднiша Вітчизна i мати. То як же нам, дітям, її не … ! (любити) Слайд Моя Україна - козацькая слава! Така волелюбна i мирна … . ( держава) Людина щаслива і радісна тоді, коли все добре, коли є мир. Діти, а який птах символізує мир на Землі? Всі ми бажаємо миру. Миру на Землі, в Україні, миру в родинах , миру в душах і серцях кожного з нас.(Голуб Миру) 7. Робота в парах «Голуб миру» Слайд Вона дорога нам, i рідна, i мила. Бо світ перед нами великий ... . ( відкрила) Слайд Вітчизно свята, дорога Україно, Для кожного з нас ти у свiтi ... . ( єдина) ІІІ. Робота по темі. Ознайомлення зі сторінками уявної книги про Україну «Україна – єдина країна». Державні символи. 1. Робота в групах . Серед букв знайти слова. В У Л Г І М Н С А Ч П Е К О П Р А П О Р А Г Е Р Б Р О С У М Ж У К Р А Ї Н А З И Я Н Т Є Д И Н А И Т Учні кожної групи виходять до дошки захищати свою роботу. 1-ша група. Гімн – це урочиста пісня, яка є символом державності, а державним гімном є пісня « Ще не вмерла України»… Понад сто років тому її написали поет Павло Чубинський та композитор Михайло Вербицький. Слова палкі, Мелодія врочиста … Державний гімн ми знаємо усі. Для кожного села, містечка,міста – Це клич один з мільйонів голосів. Це наша клятва, заповідь священна. Хай чують друзі й вороги, Що Україна вічна, незнищенна, Від неї ясно й світло навкруги. 2-га група. Синьо - жовтий прапор маємо Синє небо, жовте – жито; Прапор свій оберігаємо, Він святиня, знають діти. Прапор свій здіймаєм гордо, Ми з ним дужі і єдині, Ми навіки є– народом, Українським в Україні. 3-тя група. Наш Герб – Тризуб, Це воля, слава, й сила. Наш Герб – Тризуб. Недоля нас косила. Та ми зросли, ми є, Ми завжди будем, Добро і пісню Несемо ми людям. Вчитель -Наші далекі предки були переконані, що Тризуб відображає триєдність сили, яка створила світ і життя в ньому: Батько – мати – дитя Вогонь – вода – життя Світло – слово – любов Мудрість – краса – розум У християнській релігії пояснюють ще й так: Бог Отець – Бог Дух Святий – Бог Син. 4-та група. У всьому світі кожен знає – Є Батьківщина лиш одна. І в нас вона одна – єдина – Це наша славна Україна. Не забувай Шевченка спів Про горду славу вояків. Не забувай, що ти дитина Землі, що зветься Україна. 5-та група У карпатському краї, чи в луганських степах, де б ти не жив – ми родина! Горда, незламна і нездоланна – єдина для всіх Україна! Гімн - головна пісня країни (слайд ). Повторення правил поводження під час звучання гімну. Співання гімну стоячи (караоке). (Для запуску пісні клацнути мишею по зображенню прапора.) Прапор – - Що ви знаєте про кольори прапора?(слайд ) Прапор наш, як літо, В сонці майорить. По долині – жито, По горі – блакить Д. Павличко Герб – тризуб. Різні теорії походження і значення знака: магічний знак, оберіг, знак Володимира Великого, триєдиний бог, сокіл, якір, слово «воля» .(слайд) Тризуб, немов сім'я єдина, Де тато, мама і дитина Живуть у мирі і любові На Україні вольній, новій. В. Паронова 2.Народні символи. (слайд 4) -Діти перерахуйте, які народні символи ви знаєте? - А зараз давайте роздивимося малюнки і назвемо ті символи, яких ще не називали. (Бесіда про народні символи, чому ці предмети є символами України.) 3.Видатні українці. (слайд 5,6, 7) На кожному слайді підписи з’являються не зразу, учитель запитує учнів: - Кого із зображених людей ви впізнаєте? Що про них знаєте? (Потім коротко розповідає про даних українців.) Володимир Великий – Великий князь Київський, охрестив Київську Русь, першим почав чеканити монети. Ярослав Мудрий – син Володимира, уклав збірник законів, при Софійському соборі заснував школу і бібліотеку, почав переклад книг з інших мов, Київська Русь досягла найвищого розвитку. Богдан Хмельницький - Гетьман Війська Запорозького, український військовий, державний діяч, захищав незалежність України. Григорій Сковорода – відомий український поет, педагог, мудрець. 30 років мандрував по Україні, допомагав бідним, навчав простих людей, його називали «речник великої правди». Тарас Шевченко – великий український поет і художник. Леся Українка - українська письменниця, перекладач, культурний діяч. - Яких ще українських письменників, поетів ви знаєте? Микола Амосов – відомий український лікар, вчений, кардіохірург. Сергій Корольов – український вчений, конструктор перших штучних супутників Землі і космічних кораблів. Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України, Герой України. 4.Музична сторінка. Слухання пісні «Мій рідний край», Сл. А. Гладенької, муз. А. Козерчук, співає Світлана Весна. (Слайд ) (Для запуску пісні клацнути мишею на назву пісні в лівому нижньому кутку.) 5.Гра «Чи добре я знаю свій рідний край» Учитель: Щоб зрозуміти Україну треба побачити її красу, відчути велич її історії, доторкнутись до її культури, звичаїв і традицій, познайомитись з її щедрими, трудолюбивими людьми, які люблять свою країну усім серцем. Як казав В’ячеслав Липинський: «Без традиції нема культури, без культури нема нації». І сьогодні у нас буде чудова нагода позмагатися і пригадати що ми вже знаємо про рідну неньку Україну. (Слайд ) Завдання: 1. Розказати вірш українського поета 2.Назвати прізвище та ім’я людини на фото 3. Заспівати українську пісню 4. Назвати визначне місце на фото 5. Продовжити прислів’я 1) Вченому світ, а невченому…..тьма 2) Гарно того вчити, хто хоче….. все знати. 3) Голова не на те, щоб тільки …кашкета носити. 4) Книга вчить як на …… світі жить. 5) Людей питай, а свій розум …. май. 6) Добрий початок, половина ….. діла. 7\ Маленька праця краща за велике …… безділля. 8) Бджола мала, а й та …… працює. 9) Вік живи – вік … учись. 6.Динамічна пауза. Діти танцюють . 7.Українці – захисники своєї країни. (слайд ) Українці завжди вставали на захист своєї Батьківщини і часто ціною власного життя боронили її.( Про сучасні події в Києві на Майдані, в Криму, на Донбасі. Перегляд фотографій.) Зараз наша держава переживає тяжкі часи і кожен намагається допомогти, внести свій вклад у майбутнє. Ми пам’ятаємо наших героїв, які цієї зими в Києві, на Майдані ,боролися проти несправедливості, стояли на смерть за незалежність нашої держави. «Небесна сотня» називають їх, низький їм уклін. Ми серцем і душею з тими, хто й ці дні боронить нашу свободу на сході України, в Донбасі, пам’ятаємо тих хто віддав своє життя задля нашого щасливого майбутнього. Давайте хвилиною мовчання вшануємо їхню пам’ять… (хвилина мовчання) Хвилина мовчання. (Для запуску метронома нажати на клавішу «Пропуск» або клацнути мишею.)(слайд) Висновок. (слайд ) Кожний українець повинен бути справжнім громадянином своєї країни: любити її, захищати, робити багатшою і красивішою. Вірш читає вчитель. В Україні живу В Україні живу, де Полісся й Карпати, Стяг єдиний несу, мрію сіяти й жати, Об’єднати Донбас аж до Чорного моря, Щоб їх вогник не згас – не було більше горя. Щоб на новім мості українці зустрілись І, щоб всі вороги у Дніпрі потопились, Бо держава у нас, як єдина родина, Сини й доньки, прошу: Бережіть Україну! І під стягом своїм заспіває ще доля, Ми підемо грудьми за єднання і волю, І кордон наш із рук обніме Україну, Бо земля для всіх нас, наче матір – єдина! Віталій Назарук 8. Волонтерський рух «Допоможемо воїнам України», Розповідь про волонтерів Петрового, про допомогу мешканців селища нашим воїнам в АТО.(«Трудова слава» №50 липня 2014 р., № 57, серпень 2014р.) 1)Стаття «Петрівщина пам’ятає про своїх захисників» ) 2)Листи з Батьківщини(Нашим землякам в Мелітопіль) В нашій країні проживають люди різних національностей, але всі вони громадяни України, вони повинні бути єдиними в любові до рідної Батьківщини. Тож, єднаймося і ми з вами. Діти беруться за руки або кладуть руки один одному на плечі, стають колом. Учитель роздає учням плакати з назвами областей України, в тому числі і Автономної республіки Крим, пояснюючи: хоч поки Крим знаходиться під владою Росії, але офіційно це територія України. 9.Слухання пісні «Україна – це ми», Сл. Ю. Рибчинського, муз. Николовсього, співає Катерина Бужинська. (Для запуску пісні клацнути мишею або нажати кнопку «Пропуск».) 10.Слухання молитви за Україну(кліп) 11.Інтерактивна гра «З теплом у серці»(Побажання Україні) Всі учні класу виходять до дошки, піднімають вгору руки з аркушами паперу: верхній ряд-сині, нижній ряд-жовті з написом «Україна єдина»(листочки з написами) IV. Підсумок уроку. Саме ви, діти, – майбутнє нашої держави. Тож своїми знаннями, працею, здобутками збагачуйте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, шануйте свій народ і нашу солов’їну мову. МИ – ЄДИНА КРАЇНА! Незважаючи на усі негаразди, ми прагнемо одного – спокою, миру та чистого блакитного неба над головою. Гра «Мікрофон» - Що найбільше запам’яталась на уроці? - Які висновки зробили для себе?

Зимові канікули екскурсія в місто Кіровоград